Кошик
51 відгук
+380500852272
+380678750840
""УкрАгроЗаказ""

Поширені питання

Яка користь з вапнування землі?

1.Фермер: Яка користь з вапнування землі?

Відповідь експерта: Ефектом вапнування є ряд позитивних рис землі.

Впорядкуємо їх:

Основною і найбільш важливою метою є зниження закислення землі, тобто так званого рН ґрунту.

Кожен фермер сам повинен знати, як визначати рН і які дози застосовувати для конкретної рослини.

В даний час ці будівлі є необхідними і не слід ґрунтуватися виключно на інформації з боку виробників добрив, оскільки зазвичай вони є надто загальними.

Деякі рослини дуже чутливі до вапнуванню і знають, як підготувати землю для конкретної культури може призвести до зростання врожаю навіть до 20-60%.

Правильна структура землі — це друга дуже важлива користь, яку дає вапнування.

До найбільш важливих параметрів належать: поліпшення структури грудковатости землі, її краща деаерація, поліпшення пороватости і рівноваги мікробіологічних систем і активності живих організмів, покращена циркуляція води і заміна органічної речовини, покращення доступності і мінеральних складових.

Всі ці процеси позитивно впливають на добробут грунту і стримують процеси її біодеградації.

Вапнування нейтралізує кислоти хімічного походження, сповільнюючи їх проникнення в сільськогосподарські продукти.

Більшість хімічних речовин при зіткненні з вапном нейтралізується.

Легко уявити собі, як велике значення це має для якості сільгосппродуктів, особливо для тих, споживачі яких вимагають забезпечення високих параметрів.

2.ФЕРМЕР: Як можна визначити, що земля потребує вапнування?

Відповідь експерта: Ще 20-30 років тому вчені рекомендували ідентифікувати на полях так зв. Біо-ідентифікатори кислотності грунту.

Ними є деякі види диких рослин, що віддають перевагу грунту з високим ступенем кислотності.

Найбільш сучасні дослідження виявили величезну недосконалість цього методу.

Достовірними можуть бути лише спроби визначення закислення лабораторними методами. 

Отриманий результат аналізів дозволяє досить точно визначити обсяг і терміни оптимального вапнування полів або посівів.

Масштаб кислотності для більшості угідь в Польщі повинен осциллировать біля рн від 5,5 до 6,5. У разі чутливих рослин рн має становити від 6,0 до 7,0.

Особливо рекомендується запровадження систематичної і розумної системи вапнування для окремих полів і культур.

Він вимагає систематичного контролю закислення грунту (pH) і еластичного визначення розміру доз вапняного препарату.

Докладні таблиці дозувань завжди представляються в інформаційних матеріалах виробника.

Ефектом такої поведінки буде отримання і підтримка добробуту рослин – тому також і збільшення врожайності, і задоволення фермера.

Іншою проблемою є закислення, яке вже на стільки сильно, що призводить до отруєння грунту, тоді потреба вапнування найбільш помітна під час проростання і вегетації рослин.

Жовті плями, нерівномірне зростання, патології і надмірні хвороби рослин можуть мати місцевий характер, тоді необхідним є вапнування після головної культури, рятує урожай.

3.ФЕРМЕР: Как проверить рН почвы и где искать сведений относительно соответствующего рН для конкретной культуры?

Ответ эксперта: Анализ кислотности почвы не является сложным действием.

Однако, не каждый обладает знаниями и временем для самостоятельного проведения данного рода тестов.

Что касается устройств для определения рН, то следует сохранять осторожность, на рынке можно приобрести такие приборы, но их надежность очень сомнительна (чем дешевле устройство, тем оно хуже, устройства без калибрации перестают правильно работать через несколько измерений).

Проведені експерименти на таких пристроях проявили їх повну невідповідність з фактичним станом рН ґрунту.

Кращим рішенням є доручити проведення таких аналізів спеціалізованої лабораторії – наприклад в найближчій хіміко - сільськогосподарської станції.

Які бувають види вапна, що застосовується в сільському господарстві?

4.ФЕРМЕР: Які бувають види вапна, що застосовується в сільському господарстві?

Відповідь експерта: у сільському господарстві застосовуються три головних види вапна, істотно відрізняються складом і хімічними властивостями, тобто:

Окислена вапно (інакше: негашене вапно або будівельна вапно) з хімічною формулою CaO, що отримується штучно в результаті выжаривания вапняного каменю. Це занадто високо реактивна вапно. В даному випадку існує реальна загроза пере вапнування грунту, оскільки при зіткненні з водою утворюється гідроксид кальцію з хімічною формулою Са(OH)2, що є дуже їдкою речовиною. Вапно даного типу слід застосовувати тільки на важких ґрунтах, при відповідних погодних умовах (на вологий гумус) і сильно перемішати грунт. Даного типу продукти хлопотливы при розсіюванні і сильно порошать.

Карбонатний кальцій (інакше: пылистый крейда, вапняна мука або озерний крейда) з хімічною формулою CaCO3 одержувані шляхом подрібнення та розмелювання вапняних скель або як викопне в кар'єрах. Карбонат кальцію з'являється в природі натуральним чином, у вигляді вапняних скель. Основною проблемою в даному випадку є різний ступінь чистоти хімічного складу. Не кожен карбонатний кальцій дає хороші ефекти ка добриво! Найкращі карбонатні добрива такі, які найбільш дрібно смолоты і не включають в себе ні забруднень, ні води. Легко уявити собі, що, купуючи продукти, які мають 70 % чистого становить, а решта – забруднення, такі як глина і вода, це точно також, як купити 100 мішків, з яких 70 це вапно, а 30 вода і глина. Серед цього типу вапна існує найбільша кількість виглядом. Істотним фактором, що впливає на ефективність, є роздрібнення продукту. Продукт може бути навіть в 200 разів більш ефективний, ніж мелений продукт.

Доломітна вапно (шахтна вапно, магнієва вапно, дрібно мелена вапно) це найгірший і найменш реактивний вид вапна, що застосовується в сільському господарстві. Його ефективність нейтралізації грунту часто близька нулю. На жаль, фермери часто дозволяють себе обманювати, коли платять за даного типу продукт великі суми, спокушені вмістом магнію. Однак, правда така, що доступність магнію є дуже обмеженою кристалічною структурою карбонату (також, як і мармур) і занадто велику фракцію зерен. Лише доломіт з дуже вивітрених покладів і добре перемелених (або кальцинований) може проявляти нейтралізує дію і забезпечувати грунт магнієм.

5.ФЕРМЕР: Як часто слід вапнувати грунт?

Відповідь експерта: До сих пор рекомендовалось известковать почву раз на несколько лет. Однако, такого рода действия не предотвращают деградацию почвы. Проблемой является часто совершенно случайная величина доз извести, вводимых в почву. В настоящее время более сознательные фермеры отдают себе отчет в том, что систематическое применение известковых препаратов дает более хорошие эффекты. Большие, даже «ударные» дозы извести, вводимые в почву, приносят, правда, быстрые, но и быстро исчезающие изменения в улучшении почвенных условий. Такого типу неконтрольованого удобрення полів вапном зазвичай супроводжує швидке повернення негативною ступеня закислення орного шару.

6.ФЕРМЕР: Коли необхідно вапнувати грунт?

Відповідь експерта: Способ известкования зависит от выращиваемой культуры. Наилучшим сроком для рассеивания извести припадает на период между сбором урожая и поздней осенью, или даже зимой. Период после жнив обычно характеризуется хорошим достатком воды, что имеет непосредственную связь с ускорением растворения извести в почве. Существенным элементом является также период активации извести, который в этот период дольше, поскольку длиться от момента сбора урожая до посева или насадки растений. Как можно заметить, этот длинный период позволяет выполнить анализы почвы, спокойно подобрать соответствующее удобрение, то в конечном итоге приведет к правильности всей процедуры. Особенно здесь можно порекомендовать гранулированные удобрения. Они не требуют смешивания с почвой, могут применяться также и в зимний период и ранней весной на мелкое снежное покрытие (рекомендуем под озимые зерновые, рапс, многолетние плантации, луга). Гранулированное удобрение также является наилучшей формой извести для применения после главной культуры – спасает урожай. Тоді термін посіву може припадати на зростаючу фазу рослин.

Скільки вапна необхідно нанести на гектар ґрунту?

7.ФЕРМЕР: Скільки вапна необхідно нанести на гектар ґрунту?

Відповідь експерта: На дозування вапна великий вплив мають багато чинників середовища і технічні показники. Тому, однозначно підтвердити, без додаткових досліджень, яка величина вапна буде достатньою для одержання задовольняючого результату. Суттєвим показником є на приклад, рН ґрунту, як і вид застосовуваного вапняного добрива. Оксидний карбонатний або крейдяний кальцій мають різне застосування для різних грунтів, та диференційоване час реакції. Не без значення залишається також сам спосіб вапнування. Багато фермерів вважають, що вапнувати поля досить кожні кілька років великими дозами гною. Правда, це зовсім не проста річ. Останні наукові дослідження показують, що найкращі результати можна отримати вчасно завдяки систематичним, щорічним дій вапнування – із застосуванням менших доз.

У випадку більшості типів грунту і видів рослин, достатніми будуть дози від 200 до 500кг на 1 га. Ці дози збільшуються у разі окислених важких ґрунтів. А потреби вапнування можна буде застосовувати на приблизно 500 -1000 кг на 1 га/рік. Увага: у разі окислюється рідини усувати кислоту раптово, дуже терміново і великими дозами, оскільки хотілося б не пере вапнувати або пересушити грунт!

8.ФЕРМЕР: Чому деякі виробники рекомендують висівати навіть 10-15тонн карбонату кальцію, а інші рекомендують висівати 1-2 тонни на гектар?

Відповідь експерта: Все залежить від системи вапнування і реакції рН ґрунту.Розсіювання вапняних гранульованих добрив часто є елементом системи еже річного підгодовування рослин, так само, як і підживлення азотом або НВК. Звідси – менші дози. Вапняний препарат, таким чином, служить для введення необхідної дози вапна – як би «при нагоді» одержуємо такий же ефект підтримання відповідного рН ґрунту.

У разі порошаться карбонатних добрив часто вводиться доза для откисления грунту на 4 -5 років. Тому, доза відповідно більше. Величина дози залежить від хімічного складу препарату. Тут діє одне правило: чим краще добриво, тим менша доза.У разі оксидної вапна відмінності у поданих дозах випливають також зі змісту CaO. Воно може осциллировать між 40% і 80%.

9.ФЕРМЕР: Може вапнування шкодити рослинам?

Відповідь експерта: у разі оксидної вапна існує ризик пере вапнування грунту, оскільки занадто велика кількість гідроксиду кальцію, який утворюється в результаті контакту з водою, що міститься в ґрунті, може знищити посіви. Тоді як пере вапнування карбонатом кальцію, по суті, є неможливим в зв'язку з постійним рівнем pH самого добрива.

Це також продукт натурального походження, а його поглинанням «керують» самі рослини – поглинаючи відповідну кількість продукту з грунту. Хорошим прикладом є ґрунти з районів з дрібно залягає вапняної скелею. Карбонат кальцію може в них становити навіть до 20-30%, тобто в землі з 1 га площі поля близько 1000-1500 тонн становить вапно! Одночасно близько 1% вапна, присутньої в ґрунті, бере активну участь у ґрунтових процесах, пов'язаних з живленням рослин.